China Huawei Seeds for Future 2017 - Pomšár&Korkobcová

Naši študenti KKUI sa opäť zúčastnili programu Seeds for the Future v Číne

Počas prvých týždňov zimného semestra sme vyslali našich študentov až do ďalekej Číny. Ladislav Pomšár a Simona Korkobcová, študenti 4. ročníka študijného programu Inteligentné systémy, tam reprezentovali FEI Technickú univerzitu v Košiciach na IT Talent programe Seeds for the Future. Tento program, organizovaný firmou Huawei, dáva študentom z celého sveta možnosť zoznámiť sa s firmou Huawei, jej históriou, technológiami a hodnotami. Takisto im umožňuje spoznať Čínu, jej kultúru a jazyk.

HuaweiChina2017-1 HuaweiChina2017-3

Tento rok bolo zo Slovenskej republiky vybraných 10 študentov z 5 škôl. Týmito školami boli: Technická univerzita v Košiciach, Žilinská univerzita v Žiline, Technická univerzita vo Zvolene, Slovenská technická univerzita v Bratislave a Univerzita Komenského v Bratislave. Z každej školy bol nominovaný pár chlapec – dievča. Spolu s nimi sa programu zúčastnilo aj 8 študentov z Českej republiky a paralelne program absolvovali aj študenti z Malajzie a Bruneja.

HuaweiChina2017-2 HuaweiChina2017-4

Celý článok nájdete tu. Nech sú títo naši študenti inširáciou pre ďalších. Možností cestovať a študovať je veľa...

HuaweiChina2017-5

Friday the 19th. Inteligentné Kybernetické Systémy. All rights reserved.